Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)
 • Autor
  Příspěvky
 • odpověď na: Číslování objednávek #11201
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  častý problém, který má jednoduché řešení, stačí využít pluginu Sequential Order Number for WooCommerce, případně jeho placené verze.

  Čísla objednávek lze měnit hromadně i zpětně. Číselná řada objednávek není tak důležitá jako číselná řada faktur. Setkal jsem se s požadavky, kdy klienti požadují mít stejná čísla objednávek jako čísla faktur. Pokud ale fakturu nevystavujete hned při každé objednávce nezávisle na stavu platby, tak se vám budou číselné řady objednávek a faktur stejně rozcházet, jakmile před zaplacením a vystavením faktury přijde další objednávka.

  odpověď na: Překlad webu do angličtiny #11104
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Zdravím vás,
  pro překlad webu můžete použít plugin Loco Translate. Jeho free verze umožňuje vytvořit multijazyčný web. V určitých případech, které se nestávají často, např. při provozování e-shopu na WordPress / WooCommerce, myslím free verze neumí přeložit atributy produktu, v tom případě budete potřebovat Loco Translate Pro.

  Další oblíbený plugin, který zvládne snadno přeložit cokoli je WPML. Tento plugin je placený. Poslední alternativou by mohl být plugin Weglot, s tím však nemám zkušenosti.

  odpověď na: Minimální výše objednávky #10960
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Kdybyste chtěl poplatek za dopravu přizpůsobit podle ceny objednávky, tak by vám mohl pomoci plugin Table Rate Shipping Method for WooCommerce by Flexible Shipping. V placené verzi umí plugin i skrytí dopravy.

  Když nechcete platit za plugin v PRO verzi, můžete přidat kód, který schová všechny možnosti dopravy, nebo jen vybrané. Například nechá možnost osobního odběru, ale skryje Zásilkovnu, dokud nebude cena objednávky nad 100 Kč. Pokud byste měl o takovou úpravu zájem, můžete mě kontaktovat na e-mailu.

  odpověď na: Minimální výše objednávky #10955
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  chcete tedy úplně znemožnit objednávku, tedy odebrat možnosti dopravy a platby v pokladně, dokud nebude její výše alespoň 100?

  odpověď na: Jaký builder webu je nejlepší? #10932
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den Tadeáši,
  volba builderu je při tvorbě webu docela zásadní věc. V průběhu času si budete muset vyzkoušet více builderů, než dojdete k tomu, který bude nejvíce vyhovovat právě vám.

  Na začátek bych se orientoval podle náročnosti projektu a zkušenosti člověka, který bude web tvořit. Jsou buildery, které jsou složitější na obsluhu ale naopak jejich kód je lightweight, takže v něm nejsou přebytečné moduly, které by mohly web brzdit. Jedním takovým je třeba Oxygen Builder.

  Já mám nejvíce zkušeností s WPBakery Page Builderem. V době, kdy jsem začínal tvořit weby, tak výběr nebyl velký a tento + Visual Composer byly jedny z prvních.

  Pokud bych měl doporučit od boku, tak bych volil jistotu v podobě Elementoru nebo Divi Builderu.

  odpověď na: Napojení na istagram #10798
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  ano, pro napojení Instagram feedu dobře funguje tento plugin zdarma – Smash Balloon Instagram Feed. Nastavení je pak velmi snadné. Můžete si určit počet zobrazovaných fotek i jejich kvalitu a velikost. Při změně hesla na IG se vám ale propojení zruší, to je potřeba brát v potaz.

  odpověď na: Prodej e-booku #10685
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  WooCommerce je pro prodej e-booků velmi vhodný nástroj. Navíc s prodejem e-booků není tolik starostí jako s klasických e-shopem, kde musíte řešit dopravu. Sám provozuji a také jsem vytvářel několik webů, které podobné věci prodávají a celý proces funguje v pořádku.

  Pro pokročilejší potřeby v budoucnu můžete navíc využít rozšíření v podobě pluginu Easy Digital Downloads a třeba i funkci platební brány Stripe ohledně opakovaných plateb.

  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  ve free verzi umí plugin pouze datum objednávky + datum, kdy byla faktura vystavena. Datum splatnosti nebo dobu splatnosti, k tomu už bude potřeba pravděpodobně plugin v placené verzi + customizer šablony. Případně si dobu splatnosti můžete napsat do extra políček, jestli to bude dostačující, to nevím. Pro věci s DPH už je vhodné zakoupit placenou verzi.

  Neznám konkrétní projekt, abych mohl odpověděť s větší jistotou, každopádně bych postupoval prvně s pluginem ve free verzi a pokusil bych se ho nastavit podle požadavků účetní, pokud by to už nešlo, zakoupil bych verzi placenou.

  Pro případnou konzultaci mi můžete napsat na e-mail.

  odpověď na: Přidání rubriky z blogu do menu #10584
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  v záložkách Vzhled -> Menu, rozklikněte horní roletku s názvem Nastavení zobrazených informací a zkontrolujte, že máte mimo jiné zaškrtnuty Rubriky. Následně by se vám měly objevit ve sloupci Přidání položek menu.

  Hezký den. Marek

  odpověď na: Woocommerce a marketplace #10278
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Hezký den,
  ano. Pomocí pluginu pro Marketplace. Ten dokáže z klasického WordPress/WooCommerce e-shopu udělat online tržiště, na kterém si mohou vámi schválení prodejci založit vlastní obchod. Osobně mám zkušenost s pluginem Dokan Multivendor, který nabízí nějakou dobu na vyzkoušení s možností vrácení peněz. Více informací najdete v tomto článku.

  Další známé pluginy pro Marketplace jsou například VCFM Marketplace, WC Marketplace nebo WooCommerce Product Vendors.

  odpověď na: Jak vybrat platební bránu #9640
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  jako první bych se podíval na poplatky za používání platební brány. Některé firmy vyžadují kromě % z každé objednávky i paušální platby do určité výše obratu. Určitě si zjistěte, v jaké zemi je firma poskytující platební bránu registrovaná, jestli se nebudete muset stát na základě jejího používání identifikovanou osobou k DPH.

  Firma, která platební bránu nabízí by měla být déle fungující autoritou v oboru plateb. Vyhnul bych se méně známým, malým nebo začínajícím firmám a vsadil bych na jistotu jako jsou platební brány GOPAY, Stripe, Comgate atd.

  Poslední věc, která mě napadá je složitost implementace platební brány a podpora inline plateb (bez přesměrování při platbě). Pro některé platební brány budete potřebovat plugin, doporučuji ty spolehlivé od Toret.cz.

  odpověď na: Pomalý wp web #9438
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den Martine,
  z mojí zkušenosti jsou nejčastějším problémem obrázky, které nejsou optimalizované. Hned v závěsu je velké množství pluginů a nekvalitní šablona s množstvím balastu a nepotřebných funkcí. Existuje celá řada dalších možných příčin včetně hostingu. To by bylo na důkladnější analýzu. Jestli chcete, pošlete mi na marek@maxsico.cz odkaz na váš web a já vám zdarma web projdu a zašlu návrhy na zlepšení.

  odpověď na: Skrytí druhé adresy v pokladně #9353
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den Petře,
  myslíte pravděpodobně formulářové pole – Další upřesnění k adrese. To lze skrýt v záložkách Vzhled -> Přizpůsobit -> Woocommerce -> Pokladna.

  odpověď na: Domény #8032
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Dobrý den,
  záleží, ne vždycky je snadné vymyslet takový název, který se vám bude líbit a zároveň pro něj bude volná doména. Hlavně u domén .com je problém najít volné názvy. Pokud máte to štěstí nebo jste cíleně vymysleli název, který je volný pro .cz i .com, tak rozhodně kupte hned na začátku obojí.

  Jestli neplánujete expandovat do zahraničí nebo vaše služba je svou podstatou svázaná s ČR, tak bych si hlavu s doménou .com nelámal. Nikdy ale nevíte, kam až se váš business v budoucnu dostane.

  odpověď na: Webhosting #4880
  Avatar photoMarek Sikora
  Správce

  Zdravím Patriku,
  poskytovatelů webhostingů mám vyzkoušených zhruba 10, české i zahraniční. Dříve jsme využívali nejvíc wedos.cz, ten je stále jeden z nejlevnějších a v jeho byť nepřehledné administraci si člověk může sám nastavit většinu věcí.

  Kromě ceny bych se orientoval pak podle velikosti tvého projektu, pokud je to malý začínající projekt, tak klidně můžeš volit wedos. Pokud to má větší potenciál, tak určitě doporučuju zvolit active24.cz, ten využíváme nejčastěji. U active24 je poměr cena/výkon vynikající a navíc můžu jen doporučit jejich 24/7 zákaznickou podporu.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 20)