Co je to webhosting

Co je to webhosting

Bez webhostingu vám na internetu nepojede web

Díky webhostingu nepotřebujete mít vlastní server, abyste mohli svůj web nebo e-shop zveřejnit na internetu. Jednoduše si pronajmete (většinou na jeden rok) u poskytovatele webhostingu část místa na jeho serverech. Na poskytovateli je, aby zajistil jejich správnou funkčnost.

Poskytovatelé webhostingu v ČR jsou například společnosti wedos.cz, active24.cz, webglobe.cz, vshosting.cz a mnoho dalších.

FTP, databáze a e-maily

Tyto firmy v ceně webhostingu nabízejí další nezbytné věci pro provoz webu. Nejčastěji budete potřebovat přístup pomocí FTP, MySQL databázi a e-mailové schránky, které si můžete napojit na e-mailového klienta.

Doména

Samotný webhosting vám k provozu webu stačit nebude. Kromě webhostingu, databáze a e-mailů budete potřebovat poslední dílek skládanky a tím je doména (název webu), kterou hostingové společnosti nabízejí k registraci.

Technická podpora

Pomyslnou třešničkou na dortu je zákaznická podpora. Ti nejlepší poskytovatelé ji mají dokonce nonstop. Z vlastní zkušenosti můžu vyzdvihnout podporu u firem active24.cz a wedos.cz.

Sdílený webhosting

Nejčastěji se setkáte s tzv. sdíleným webhostingem. Jak už název napovídá, tak sdílíte prostor na serveru s ostatními zákazníky. Pro menší a střední projekty vám bude u kvalitního poskytovatele takový hosting stačit.

Cenově byste se měli vejít do 1 000 Kč za rok. V rámci jednoho hostingu pak obvykle můžete provozovat jednu doménu (u wedos.cz jsou to domény dvě) a neomezeně subdomén.

Novinkou jsou zelené technologie, kdy poskytovatelé garantují, že provoz serverů je zajištěn pomocí elektrické energie z obnovitelných zdrojů.

Další typy webhostingu

  • Multihosting 
  • Virtual / Webhosting Managed Server – VMS / WMS
  • Virtuální server – VPS
  • Dedikovaný server 
  • Serverhousing
  • Rackhousing
  • CloudHosting

#webhosting #hosting

Co je to doména
Jak změnit hosting

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin