Co je to redakční systém?


Redakční systém (CMS – Content Management System) je software, který usnadňuje správu a úpravy obsahu webových stránek bez potřeby znalosti programování. Tím vám umožňuje věnovat více času tvorbě, úpravě obsahu a budování projektu jako takového.

Tyto systémy se často používají pro správu blogů, e-commerce stránek, firemních webů a dalších typů online obsahu.

CMS umožňuje uživatelům přidávat, upravovat a mazat text, obrázky, videa a další typy médií na webových stránkách pomocí jednoduchého rozhraní. Tyto změny se automaticky promítnou na veřejně přístupné stránky. To znamená, že uživatel nemusí být odborníkem na programování ani HTML, aby mohl aktualizovat obsah svých webových stránek.

CMS podporuje správu uživatelských účtů, oprávnění a workflow, což umožňuje více lidem pracovat na stejné stránce a udržovat ji aktuální. Systémy poskytují funkce jako je SEO (optimalizace pro vyhledávače), integrace sociálních sítí a analytiku, díky které lze vyhodnocovat výkon webových stránek.

Nejrozšířenějším redakčním systémem je v současnosti WordPress. S redakčním systémem WordPress můžete nejen spravovat obsah, ale rovnou vytvořit celý web.

#redakcni-system

Co je to Backend?
Má odpověď na každou otázku: ChatGPT

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin