Co je to PHP a jeho využití ve WordPressu

Co je to PHP a jeho využití ve WordPressu


PHP (Hypertext Preprocessor) je skriptovací programovací jazyk, který je široce používán pro vývoj webových aplikací. Je obvykle používán pro tvorbu dynamických webových stránek a interakci s databázemi.

Jednou z nejznámějších platforem postavených na PHP je redakční systém WordPress. PHP kód WordPressu je volně dostupný (Open Source), což znamená, že si ho mohou stáhnout a používat vývojáři bezplatně.

PHP ve WordPressu sehrává klíčovou roli. Jeho jádro, šablony a pluginy jsou téměř bez výjimky napsány v PHP. To znamená, že každý požadavek na stránku WordPressu vyvolá spuštění PHP skriptu na straně serveru, který generuje výsledný obsah a odesílá ho pro zobrazení ve webovém prohlížeči. Díky PHP může WordPress provádět přístup k databázi, zpracovávat formuláře, vytvářet uživatelské role a mnoho dalšího.

V kombinaci s velkou komunitou vývojářů a širokou nabídkou dostupných pluginů a šablon dodává PHP webům na WordPressu flexibilitu a rozšiřitelnost. Tato kombinace umožňuje uživatelům vytvářet a přizpůsobovat si webové stránky podle svých představ.

Celkově lze říci, že PHP má značný podíl na úspěchu WordPressu, který je v dnešní době jedním z vůbec nejpoužívanějších redakčních systému pro tvorbu webu.

#php

Co je to Plugin

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin