Jak vrátit zpět starší verzi pluginu nebo šablony

Návrat ke starší verzi pluginu nebo šablony využijete v situacích, kdy:

  • Po aktualizacích se část webu rozhodila nebo se zobrazuje chybové hlášení.
  • Novější verze neobsahují pro vás důležitou funkci.

Pomocí WP Rollback můžete měnit verze jednotlivých pluginů a šablon. Na rozdíl od obnovy webu ze zálohy můžete díky tomuto šikovnému nástroji všechny bezproblémové pluginy aktualizovat a ponechat starší verzi pouze u vybraného pluginu.

Přechod na starší verzi pluginu

Pro ukázku jsem si zvolil plugin pro tvorbu fotogalerií NextGen, o kterém jsem se zmiňoval v článku ohledně obrázků. V prvním kroku zvolte záložku pluginy, kde nově přibylo tlačítko Vrátit zpět.

V druhém kroku vyberete verzi pluginu, na kterou se chcete vrátit. Zároveň si můžete přečíst jaké změny daná verze přináší.

Ve třetím kroku na vás vyskočí upozornění s finálním potvrzením změny verze pluginu s doporučením na zálohu databáze a složek z FTP. Tímto doporučením se autor pluginu WP Rollback logicky chrání před jakýmkoli poškozením webu, které by mohl přechod na starší verzi způsobit. Osobně bych zálohu minimálně databáze doporučil provést, nicméně finální rozhodnutí nechávám na vás.

A je to hotovo. Plugin přes matoucí hlášku ohledně aktivace zůstává aktivní.

Jak přejit na starší verzi šablony

Půjdete do záložek Vzhled -> Šablony. Pokud máte šablon nainstalovaných více, tak zvolíte tu, kterou chcete vrátit na starší verzi. Poté už je postup stejný jako u pluginů. Vyberete požadovanou verzi, odkliknete hlášku o záloze a máte hotovo.

Na závěr je dobré podotknout, že plugin WP Rollback a výše popsaný postup funguje pouze pro šablony z oficiálního repozitáře WordPressu. Placené pluginy a šablony z themeforest.net a jiných online tržišť plugin neumí vrátit zpět.

#rollback #aktualizace-pluginu #aktualizace-sablony

Web pro autoservis
Práce s FTP: Připojení na hostingový server

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin