Weby a nástroje, které vám ulehčí práci

Weby a nástroje, které vám ulehčí práci

A to doslova. Jestli se věnujete tvorbě webů na WordPressu, tak dříve nebo později použijete minimálně 2 z 5 webů, které si podrobněji rozebereme níže.

Wayback Machine

Chcete si přečíst zprávy z přelomu milénia? Z doby, kdy Dominik Hašek stále hájil barvy týmu Bufallo Sabres a prezidentem byl Václav Havel. Stačí využít internetový archiv. Tento šikovný nástroj vás dokáže přenést do minulosti, respektive dokáže zobrazit, jak vypadala webová stránka nebo e-shop například v roce 2000.

Zadejte web, o kterém chcete zjistit jeho historii a nástroj vám ukáže, které verze si v průběhu času uložil. Já jsem pro ukázku vybral web idnes.cz, který už v roce 2000 posílal do světa zajímavé novinky. Níže na obrázku můžete vidět domovskou stránku idnes.cz ze dne 28. 8. 2000.

V jakých situacích se vám může nástroj hodit

  • Klient zapomenul zaplatit za hosting a web mu smazali. (au)
  • Když při redesignu předčasně smažete původní web. (au)
  • Když chcete najít původní informace, které se překryly novými.
  • Potřebujete barvy nebo fonty z dřívější verze webu.
  • Jako podklad pro seminární práci o historii nějakého webu nebo o nástroji Wayback Machine jako takovém.
  • Cenný zdroj informací z historie.

Freepik

Potřebujete udělat grafiku pro vizitky nebo leták? Není problém. Na Freepiku si můžete zadarmo stáhnout jejich šablony, a pokud jste alespoň trochu kamarádi s grafickým programem, tak si je poté jen doladíte a naplníte svými údaji.

Kromě toho nabízí Freepik velký výběr dalších grafických podkladů, například mockupy pro e-book, fotky a obrázky pro blog, ikonky pro služby, různá pozadí a fonty.

Pexels

Kvalitní fotobanka zdarma s velkou zásobou fotek se hodí vždy. Fotky můžete využít při tvorbě webu, do blogu a na dalších místech, kde se vám budou hodit.

Themeforest a CodeCanyon

Největší oficiální web s WordPress šablonami a pluginy. Nakupujete přímo od vývojářů, kteří poskytují následně na nějakou dobu základní a občas nadstandardní podporu.

Vytvořte si profil a můžete začít vybírat.

Search Replace DB

Skvělý nástroj pro změnu názvu v URL. Hodit se vám bude při migraci webu na jiný název nebo při přechodu z vývojového prostředí na ostrou doménu. Tam, kde už plugin Duplicator nestačí, zkuste Search Replace DB.

Po vyplnění formuláře na webu interconnectit.com dostanete soubory do e-mailu. Poté je stačí pomocí FTP nahrát do nově vytvořené složky a do příkazového řádku prohlížeče zadat adresu webu, na kterém chcete URL změnit a za lomítko napíšete název složky, do které jste nahráli Search Replace DB.

Po provedení operace nezapomeňte soubory Search Replace DB smazat, ponechané v rootu webu mohou být potencionálním rizikem pro napadení.

#waybackmachine #freepik #themeforest #uzitecne-weby

Servírujte text tak, aby se na něj čtenářům sbíhaly sliny
Webové stránky pro obce a města

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin