3. Jak vytvořit web s Elementorem: Základní šablona a child

Instalace zákldní šablony Elementor a Child šablony


Instalace základní šablony Hello Elementor

Nedílnou součástí práce s Elementorem je jeho základní šablona s názvem Hello Elementor. Tu najdete jednoduše v administraci WordPressu v záložkách Vzhled -> Šablony a dáte modré tlačítko Instalovat šablonu (obr. 1) a pomocí vyhledávání najdete, nainstalujete a aktivujete základní šablonu (obr. 2).


Child šablona Elementor

Child šablona není specifikum pouze u Elementor šablony, doporučuji ji mít u jakékoli šablony, kterou budete chtít na webu používat. Slouží pro ukládání dodatečného kódu například v souboru functions.php, takto uložený kód v child šabloně vám zaručí, že při aktualizaci hlavní šablony se vám změny, které tento dodatečný kód řeší neztratí.

Child šablonu pro Elementor je možné stáhnout z oficiálního GitHub účtu Elementoru pod zeleným tlačítkem Code a Download zip. Instalační balíček poté nahrajete v administraci WP pomocí Vzhled -> Šablony a dáte modré tlačítko Instalovat Šablonu (obr. 1). Poté zvolíte modré tlačítko Nahrát šablonu, nahrajete soubor a dáte Instalovat a Aktivovat (obr. 2).


Postup instalace šablony a její child verze využijete při tvorbě webu. Je jedno, jestli u toho budete používat Elementor v jeho základní verzi zdarma, Elementor Pro nebo úplně jinou šablonu.

#elementor #elementor-pro

2. Jak vytvořit web s Elementorem: Instalace Elementoru
Změna hesla uživatele WordPressu pomocí databáze

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin