Co je to Plugin

Co je to plugin


Plugin je dodatečný software, který rozšiřuje funkčnost samotného WordPressu. Je to soubor nebo soubory obsahující kód napsaný v jazyce PHP. Pluginy umožňují uživatelům WordPressu přidávat a upravovat funkce a vlastnosti svých webů bez nutnosti znalosti programování.

Pluginů existuje obrovské množství. Jsou dostupné zdarma i za poplatek a pokrývají širokou škálu potřeb a možností. Některé pluginy slouží k jednoduchému přidání widgetů, změně vzhledu nebo přizpůsobení designu webu. Jiné pluginy nabízejí pokročilé funkce, jako je SEO, správa reklam, zabezpečení webu, sociální média, analytika nebo dokonce e-shop.

Pro instalaci pluginu ve WordPressu obvykle stačí stáhnout plugin jako ZIP soubor, nahrát pomocí záložek Pluginy -> Přehled pluginů v administraci WordPressu a poté ho aktivovat. Po aktivaci můžete plugin nakonfigurovat a využívat jeho funkce.

Je důležité vybírat pluginy z důvěryhodných zdrojů jako jsou například oficiální repozitář (pluginy zdarma) nebo codecanyon.netToret.cz. Pluginy by se měly pravidelně aktualizovat, aby byla zachována bezpečnost a kompatibilita s aktuální verzí WordPressu.

#plugin

Slevy na Elementor
Co je to PHP a jeho využití ve WordPressu

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin