Jak ve WordPressu přidat plugin

Instalace v administraci WordPressu

Nejjednodušším způsobem, jak do vašeho webu nahrát nový plugin je instalace přímo z administrace WordPressu. Pod záložkou Pluginy -> Instalace pluginů se vám zobrazí přehled doporučených pluginů z oficiálního katalogu wordpress.org. Pro vyhledání dalšího pluginu stačí napsat do vyhledávacího pole jeho název nebo klíčové slovo v angličtině, následně se vám vyfiltruje samotný plugin a jemu podobné pluginy. Tlačítkem Instalace vpravo nahoře plugin prvně nainstalujete a po jeho instalaci se vám zobrazí tlačítko Aktivovat, po aktivaci vás systém přesměruje do přehledu pluginů.

Vyhledání pluginu

Nahrání z počítače

Druhou variantou je nahrání z počítače. Ve stejné záložce jako při nahrání z administrace stisknete tlačítko Nahrát plugin a zobrazí se nové políčko s možností Vybrat soubor. Po kliknutí na něj se dostanete do vašeho PC a můžete zvolit plugin, který chcete nahrát. V tomto případě musí být soubor nejdříve ve formátu .zip, jinak nahrát nepůjde.

Pluginy zdarma budete většinou stahovat do svého počítače z oficiálního repozitáře WordPress.org a ty placené potom nejčastěji z codecanyon.net.

Nahrání přes FTP nebo webhosting

Pluginy se také dají nahrávat i mazat pomocí FTP managerů (Filezilla, Total Commander a jiných). V tom případě kopírujete nezabalené soubory z lokálního disku na server, na kterém je umísteň váš web. Některé hostingy nabízejí i instalaci pluginů z uživatelského účtu.

Nahrání pluginu přes FTP kienta FileZilla

Přehled pluginů, aktualizace, deaktivace a jejich mazání

Přehled všech pluginů se nachází pod záložkou Pluginy -> Přehled pluginů. U nové instalace WordPressu uvidíte pravděpodobně předinstalované pluginy Helly Dolly (nemá žádnou funkci a můžete ho bez obav smazat) a Akismet (po propojení na Akismet učet a vložení API chrání váš web před spamem). Abyste mohli plugin smazat, musíte ho nejdříve deaktivovat. V přehledu pluginů můžete používat hromadné akce k aktivaci, deaktivaci, mazání a aktualizaci pluginů. Před každou aktualizací pluginů doporučujeme udělat zálohu databáze.

Přehled, aktivace, deaktivace, aktualizace a mazání pluginů

Editor pluginů

V části Editor pluginů můžete vidět zdrojová data všech pluginů, které máte aktuálně na webu a můžete v nich provádět úpravy v jejich kódu.

Editor pluginů

Jak přidat uživatele do WordPressu
Jak na cookie lištu ve WordPressu s pluginem Complianz

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin