Jak aktualizovat verzi PHP pro WordPresss

Jak navýšit verzi PHP

Aktualizace pluginů a zvýšení rychlosti webu

Plugin vám hlásí, že jeho aktualizace není kompatibilní s vámi používanou verzí PHP. To je jen jedna z variant, kdy budete potřebovat řešit změnu verze PHP. Další věcí, kterou je si potřeba uvědomit je skutečnost, že díky vyšší verzi se budou vaše stránky rychleji načítat. To už je podstatný důvod k tomu, abyste zpozorněli a zkontrolovali si používanou verzi PHP.

Nejdříve zálohujte

Zlaté pravidlo je dělat si zálohu webu před podobnými zásahy. Když se změnou verze PHP něco na webu rozbije, většinou stačí vrátit ji do původní hodnoty a chvilku počkat. Nicméně se na to nelze spoléhat, a proto raději vše zálohujte, pokud to za vás nedělá přímo váš poskytovatel webhostingu.

Aktualizace verze PHP v administraci hostingu

Samotná změna verze PHP, kvůli které jste tady přišli se provádí v administraci webhostingu. Ukážeme si to na příkladu u hostingu Wedos.cz. Po přihlášení najedete do záložek Webhosting a vybere patřičný web (obr. 1). V dalším kroku vyberete z levého sloupce možnost Konfigurace PHP a pak už jen stačí z rozbalovací roletky vybrat požadovanou verzi a dát uložit. Některé hostingy navyšují PHP automaticky, nicméně to není pravidlem u všech.


#php #webhosting

Změna hesla uživatele WordPressu pomocí databáze

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin