Co je to MySQL

Co je to MySQL


MySQL je anglická zkratka My Structured Query Language a používá se ke správě databází. U webů na WordPressu, MySQL databáze spolupracuje s FTP, kdy na FTP jsou uloženy všechny soubory webu včetně obrázků a do databáze se ukládá nastavení jednotlivých pluginů, šablony a redakčního systému. Data jsou přehledně řazena do jednotlivých tabulek podle svého účelu a podle toho k jakému modulu se vztahují.

V databázi můžete například měnit hesla uživatelům webu nebo ji celou exportovat jako zálohu do vašeho počítače. Zálohy doporučuji provádět pravidelně a pro jistotu i před každým zásahem do databáze.

Kdo databázi zřizuje a jak se do ní přihlásit

Databázi vám zřídí společnost, u které máte zaplacený hosting. Hostingovky také nabízí online verze rozhraní (PhpMyAdmin, Adminer), pomocí kterých se do databáze přihlásíte. U hostingu Wedos.cz je to například: https://pma-old.wedos.net/ a u active24.cz https://mysql.active24.com/. K přihlášení slouží jméno a heslo, které vám zašle poskytovatel hostingu do e-mailu při zřízení databáze, případně tyto údaje můžete měnit v zákaznickém účtu.

MySQL PHPmyAdmin rozhraní
Online rozhraní phpMyAdmin

#mysql #databaze

Co je to FTP
Co je to UX a UI

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin