Co je to WebP obrázek


WebP je formát obrázku, který poznáte podle připojené koncovky (.WebP). Za jeho vývojem stojí společnost Google. Tento formát na rozdíl od starších formátů JPEG a PNG (Portable Network Graphics), umožňuje publikovat obrázky ve vyšší kvalitě, ale s mnohem menší velikostí souboru než předchozí dva jmenované. Byl vyvinut tak, aby zvládl větší kompresi obrázku a zároveň zachoval jeho kvalitu.

Můžete si vybrat, jestli provedete ztrátovou nebo bezztrátovou kompresi (plná kvalita obrázku). Uvádí se, že při volbě bezztrátové komprese by rozdíl ve velikosti souboru měl činit o 26 % méně než u PNG a 25 až 34 % u JPEG.

Čím menší velikost souboru, tím menší zatížení serveru a rychlejší načítání stránek = větší uživatelská přívětivost webu a vyšší pozice ve vyhledávání.

U menších webů s několika málo obrázky není nutné hned přecházet na WebP, stačí mít dobře optimalizované JPEG soubory třeba pomocí nástroje Short Pixel. WebP má využití především u obsahových webů a e-shopů, které mají nebo je u nich předpoklad, že budou obsahovat tisíce obrázků a fotek.

Zdroj: adobe.com

#webp

Má odpověď na každou otázku: ChatGPT
Co jsou to UTM parametry

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin