Jak se přihlásit do WordPress administrace

Adresa pro přihlášení uživatele na web

Pro přihlášení do WordPressu slouží dvě základní URL adresy. Je přitom jedno jakou uživatelskou úroveň máte, jestli jste administrátor nebo například šéfredaktor.

  • https://www.nazevwebu.cz/wp-admin (nejčastější přihlašovací adresa)
  • https://www.nazevwebu.cz/wp-login.php (sekundární adresa)
  • https://www.subdomena.nazevwebu.cz/wp-admin a /wp-login.php (přihlašovací adresa, pokud je web na subdoméně)

Ani jedna z adres na přihlášení nefunguje, stránka nebyla nalezena (Page Not Found)

Z hlediska bezpečnosti není vhodné nechávat přihlašovací adresu v základním nastavení. To znamená, že web bude mít s největší pravděpodobností nastavenou jinou přihlašovací URL, kterou vy nemůžete zjistit. V tomto případě je jedinou možností kontaktovat správce nebo majitele webu, aby vám adresu sdělil.

Pokud se pro změnu URL použil nějaký bezpečnostní plugin a vy máte přístup do FTP nebo MySQL databáze, tak ho můžete deaktivovat a tím pádem budou opět aktivní základní přihlašovací adresy viz výše.

Uživatelské jméno a heslo

Kromě přihlašovací adresy potřebujete přihlašovací jméno (login) nebo e-mail a heslo. Nejčastějším přihlašovacím jménem bude admin. Z hlediska bezpečnosti se doporučuje zvolit si jiné přihlašovací jméno, než je admin a silné heslo. Tyto dva údaje zadáváte při instalaci WordPressu, pokud WP instalujete přes administraci hostingu, tak by vám měly přijít údaje do e-mailu. U běžících webů je zjistíte od majitele nebo správce webu.

Nejde se přihlásit do WordPressu (nesprávné údaje, zapomenuté heslo)

Pokud máte správnou přihlašovací adresu a zadáte špatné uživatelské jméno, tak vám systém nahlásí neexistujícího uživatele, v tom případě byste měli kontaktovat majitele webu. V případě, že znáte uživatelské jméno, ale zapomněli jste heslo, tak si ho můžete vygenerovat znovu. Stačí použít odkaz Zapomněli jste heslo? Vyplníte uživatelské jméno nebo e-mail. Odkaz pro nastavení nového hesla vám poté přijde na e-mail, který je přidělený danému uživateli.

Jak na cookie lištu ve WordPressu s pluginem Complianz
WordPress šablony, jak vybrat tu pravou

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin