Jak napojit / propojit e-mail na Gmail

Napojení e-mailu na Gmail

V dnešní době není složité zřídit si e-mailovou schránku s vlastní koncovkou např. info@nazevwebu.cz, která působí obecně důvěryhodněji než e-mail s koncovkou Seznam.cz nebo Gmail.com. Stačí vám k tomu zakoupit si webhosting a doménu. U většiny hostingů najdete e-mailového klienta. Ti mají nicméně jen omezené funkce. Navíc můžete mít e-mailů více a budete je chtít mít přehledně na jednom místě.

Co budete k přidání e-mailu do Gmailu potřebovat

Údaje pro odchozí a příchozí poštu:

 • Server SMTP (odchozí pošta)
 • Uživatelské jméno = název e-mailové schránky
 • Heslo k e-mailové schránce
 • POP3 / IMAP server (příjem pošty)
 • Port odchozí pošty (587 při doporučené volbě zabezpečení pomocí TLS) a port příchozí pošty (995 při použití zabezpečeného připojení pomocí SSL)

Kde údaje hledat

Část údajů vám přijde při zřízení webhostingu do e-mailu. Případně je můžete zjistit v zákaznické sekci hostingu. Druhá část údajů se skládá z názvu e-mailové schránky a hesla. Některé hostingy zřizují základní e-mail automaticky a heslo obdržíte při zřízení webhostingu. V opačném případě si musíte nejdříve e-mail vytvořit v zákaznické sekci.

Nastavení odchozí pošty

Zobrazení nastavení v Gmailu

Po přihlášení do Gmailu zvolíte ikonku ozubeného kolečka a následně kliknete na Zobrazit všechny nastavení.

Z nastavení zvolíte záložku Účty a import. Sjedete trochu níže do sekce Odesílat poštu jako a kliknete na Přidat další e-mailovou adresu.

Zadání údajů potřebných k napojení odchozí pošty:

 1. Zadáte jméno nebo název odesílatele, název e-mailové adresy, kterou chcete napojit a jdete na Další krok.
 2. Vkládáte název serveru pro odchozí poštu SMTP (u wedos.cz je to například wes1-smtp.hosting.net a u active24.cz email.active24.com, port (záleží na volbě zabezpečení u TLS 587 a u SSL 465), uživatelské jméno = název e-mailu, který chcete napojit a heslo k němu a dáte Přidat účet.
 3. Poslední okno slouží k ověření. Heslo naleznete v e-mailu, který chcete napojit. Přihlásíte se pomocí e-mailového klienta, který nabízí váš hosting. U wedos.cz je to adresa – https://webmail.wedos.net/ a u active24.cz – https://webmail.active24.com/ u jiných hostingů to zjistíte ze zákaznické sekce, nápovědy na jejich webu nebo v e-mailu při zřízení hostingu.

Potvrzení napojení e-mailu

Pokud jste vše udělali správně, přijde vám do Gmailu e-mail s odkazem. Stačí kliknout na odkaz a nezapomenout dát tlačítko Potvrdit.

Nastavení příchozí pošty

Nejedná se přímo o nastavení příchozí pošty. Jde spíše o nastavení stahování pošty z vašeho e-mailu v určitém časovém intervalu Gmailem. V Gmailu je nastavení příchozí pošty ve stejné záložce Účty a import jako při nastavování odchozí pošty.

Zadání údajů potřebných k napojení příchozí pošty:

 1. Název e-mailu, který napojujete.
 2. Import e-mailu se v druhém kroku přednastaví automaticky sám.
 3. Vkládáte uživatelské jméno = název e-mailu, který napojujete a jeho heslo, dále vložíte údaj POP serveru (u wedos.cz je to např. wes1-imap.wedos.net a u active24.cz email.active24.com, dále můžete ponechat kopii na serveru (e-maily se budou ukládat jak na Gmailu, tak na vaší původní schránce) zvolíte SSL zabezpečení a k němu odpovídající port 995, pro větší přehlednost můžete označit zprávy štítkem.


Nastavení odchozí i příchozí pošty si můžete kdykoli změnit. Doporučuji následně otestovat několika e-maily, jestli propojení funguje.

#e-mail #gmail

Jak propojit WooCommerce e-shop s Facebook obchodem
Servírujte text tak, aby se na něj čtenářům sbíhaly sliny

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

4 komentáře. Nechte nové

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin