Jak změnit hosting

Jak změnit hosting

Když vám současný webhosting nevyhovuje

Důvodů ke změně webhostingu může být nepřeberné množství. Web má časté výpadky, jede pomalu (to nemusí být vina jen hostingu), nefunguje zákaznická podpora, příliš vysoká cena, potřebujete jinou konfiguraci serveru atd.

Stejně jako u jiných služeb je cílem najít správný poměr mezi výkonem a cenou. V případech, kdy vám web vydělává na živobytí spíše upřednostněte výkon, spolehlivost a technickou podporu před nižší cenou.

Přechod na nový webhosting není jednoduchá věc. Nemá ale smysl zůstávat dlouho u služeb, které váš business poškozují nebo za ně dlouhodobě zbytečně přeplácíte.

Jak probíhá přechod na nový webhosting

  • Zřídíte si zákaznický účet u nového poskytovatele. Většinou budete potřebovat vyplnit jméno, adresu, telefon a e-mail.
  • Vytvoříte kompletní zálohu vašeho webu. Soubory si stáhnete pomocí FTP a zálohu MySQL databáze vyřešíte přes phpMyAdmin. Dále si stáhnete datový soubor s e-maily.
  • Zaplatíte za hosting u nového poskytovatele.
  • Po platbě dojde ke zřízení služeb (hosting, e-maily) poskytovatelem. Někdy dojde při zřízení hostingu i k instalaci WordPressu a tím pádem i databáze. V opačném případě musíte ještě sami vytvořit novou databázi.
  • Importujete zálohované soubory, databázi a e-maily na nový webhosting.
  • V administraci hostingu zvolíte možnost přeregistrace domény a na e-mail majitele domény přijde autorizační heslo, pomocí kterého přeregistraci dokončíte. Za doménu většinou při přeregistraci neplatíte.
  • Nastavíte DNS na doméně, případně nameservery, MX záznamy SPF pro e-maily.
  • Překontrolujete aktivní SSL certifikát, otestujete funkčnost případných externích napojení webu a jeho celkovou funkčnost včetně kontaktních formulářů a e-mailů.

#webhosting #hosting

Co je to webhosting
Práce s FTP: Připojení na hostingový server

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin