Rozbalovací boční menu pro WooCommerce a WordPress

WordPress potažmo WooCommerce umožňují umístit menu nebo kategorie do postranního panelu pomocí widgetu. Nicméně možnosti nastavení bočního menu jsou omezené. Jakmile bude počet kategorií ve vašem e-shopu na WooCommerce nebo položek v menu webu růst, začne být boční menu při zobrazení hlavních kategorií a zároveň podkategorií dlouhé a nepřehledné.

Řešením je rozevírací menu, které bude zobrazovat hlavní kategorie a po rozkliknutí se zobrazí podkategorie, které půjdou opětovně sbalit. WordPress toto nastavení zatím nenabízí, můžete se s ním však setkat u některých placených šablon, ale není to pravidlem, proto je nejjednodušší cesta využít plugin.

Plugin IKS Menu a jeho nastavení

Plugin IKS přidává funkci rozevíracího menu a nasazovali jsem ho u našeho klienta Happy-eshop.cz. Jeho varianta zdarma by vám měla stačit při řešení problémů s bočním menu. Jediným důvodem pro zakoupení Pro verze je funkce tzv. Initial Expansion, která automaticky rozevře menu na dané podkategorii, na které se uživatel právě nachází.

Základní nastavení

Plugin se přidává do postranního panelu pomocí shortcodu a jeho nastavení je v několika krocích.

  1. Data – Můžete volit mezi zobrazením klasického WP menu nebo kategoriemi e-shopu, pro ty zvolíte Taxonomy -> Kategorie produktu. Dále můžete upravit řazení, schovat prázdné kategorie. Pozor si dejte na možnosti Child of a Parent, které nastavují zobrazení kategorií a podkategorií, pro zachování funkce rozevíracího menu doporučujeme nechat obě hodnoty prázdné (ne 0)
  2. Menu – Volíte, jestli chcete při otevření nové kategorie/podkategorie zavřít tu předchozí
  3. Display – Úpravy zvoleného vzhledu
  4. Vzhled (Skins) – Volba předpřipraveného vzhledu
WordPress šablony, jak vybrat tu pravou
Řazení produktů, které nejsou skladem na konec ve WooCommerce

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin