Faktury ve WooCommerce

Faktury jsou zatím u e-shopů na WooCommerce jedna z největších bolístek, kterou je potřeba řešit buď pluginem nebo napojením na externí fakturační / účetní software. V následujícím článku si rozebereme jednotlivá řešení podrobněji.

Plugin pro fakturaci – WooCommerce PDF faktury & dodací listy

V případě, že provozujete menší nebo začínající e-shop, tak jako první pravděpodobně využijete některý z fakturačních pluginů zdarma. Já osobně mám zkušenost s pluginem WooCommerce PDF faktury & dodací listy (WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips) od autora WP Overnight. Nastavení free verze pluginu je snadné a přehledné, po instalaci ho najdete pod záložkami WooCommerce -> PDF faktury.

Plugin ve free verzi

  • Název a adresa obchodu
  • Vyplnění informací do patičky a extra políčka pro další text
  • Logo firmy do záhlaví
  • Možnost zvolit si do jakého automatického e-mailu z e-shopu se faktura připojí
  • Číselnou řadu faktur i s předponami a příponami a automatické resetování číselné řady na konci roku

Placená verze pluginu

  • Vše z free verze
  • Opravné daňové doklady (dobropisy)
  • Zálohové faktury (proforma)
  • Několik možností designu
  • Hromadný export faktur do zip souboru
  • Úprava a přidávání dalších polí na fakturu pomocí drag & drop (k tomu budete potřebovat nadstavbový plugin Premium Templates, který můžete zakoupit spolu s fakturačním pluginem v balíčku se slevou)

Alternativou, kterou budu v dohledné době testovat je plugin WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes and Shipping Labels od autora WebToffee. U obou pluginů potom dostáváte jejich aktualizace a podporu jeden rok od zakoupení. Nevýhodou tohoto řešení je, že upravit náležitosti faktury do požadované podoby, aby plnily veškeré požadavky českého účetnictví zabere nějaký čas a pokud jste plátce DPH, tak určitě i konzultaci s odborníkem.

Napojení na externí fakturační software (idoklad, Fakturoid)

Pokud pro vystavování a správu faktur využíváte nebo plánujete využívat speciální fakturační software např. idoklad nebo Fakturoid, tak pomocí pluginů od Toret.cz si můžete fakturaci z e-shopu na WooCommerce napojit přímo na ně a mít vše přehledně na jednom místě a zároveň budete mít jistotu, že faktury budou mít veškeré právní náležitosti platné v ČR. Oba nástroje proces fakturace maximálně usnadňují a dovolují nastavit export dokladů účetní nebo vytvoření přístupu k fakturám. Zároveň jsou faktury z obou programů designově velmi povedené.

Nevýhodou tohoto řešení je, že kromě poplatku za plugin budete muset platit i paušální poplatek za provoz fakturačního systému.

Napojení a přenesení fakturace do účetního systému

Poslední a nejnákladnější variantou je přenést kompletně fakturaci a případně celou správu e-shopu do účetního systému. Na to už budete potřebovat specializovanou firmu, která vám tuto integraci udělá. V rámci dobré spolupráce na jednom projektu můžu doporučit firmu Shopsync.cz, se kterou jsme napojovali WooCommerce e-shop na účetní systém Pohoda.

#faktury #ucetnidoklady #plugin #idoklad

Přeskočení košíku a přesměrování rovnou do pokladny
Jak propojit WooCommerce e-shop s Facebook obchodem

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin