Změna hesla uživatele WordPressu pomocí databáze

Změna hesla a loginu pomocí MySQL

Nejde se přihlásit do WordPressu

Klasická situace, která se děje opakovaně. Buď máte špatné heslo nebo login a někdy i obojí. Obnova hesla nefunguje, protože si nepamatujete registrační e-mail. V takových případech je nejrychlejší cestou změna hesla nebo loginu pomocí MySQL databáze.

Přihlásíte se do databáze, zvolíte tabulku Users, najdete uživatele, kterého chcete upravit, změníte údaje s nastavením MD5 a dáte uložit. Celý proces si podrobněji popíšeme níže. S přihlášení do databáze vám může pomoci můj článek, který se věnuje tvorbě zálohy dat ve WordPressu.

Označení databáze a tabulka Users

Po přihlášení do databáze vyberete z rozklikávací roletky databázi, kterou chcete upravit (obr. 1). Většinou je tam pouze jedna. Následně si vyhledáte ve sloupci Struktura řádek s koncovkou _users a rozkliknete ho (obr. 2).


Vyhledání uživatele a změna údajů

Zvolíte uživatele, u kterého chcete údaje změnit pomocí žluté tužky (obr. 1). Potom vás budou zajímat řádky user_login a user_pass. Podle toho, co chcete změnit, tak zvolíte řádek a přepíšete hodnotu. V posledním kroku potom dáte ve sloupci Funkce nastavení MD5 a dáte tlačítko Proveď. Změny by se měly ihned projevit a přihlášení do administrace fungovat s novými údaji.


#mysql

3. Jak vytvořit web s Elementorem: Základní šablona a child
Jak aktualizovat verzi PHP pro WordPresss

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin