Co je to responzivní web

Nikdo nemůže popřít, že většina lidí dnes používá k zobrazování webových stránek mobil. Stačí se venku rozhlédnout kolem sebe. Několik let staré statistiky uvádějí něco okolo 53 % ve prospěch mobilních zařízení oproti počítačům. Dnes toto číslo bude ještě větší.

Provozovat web nebo e-shop, který není schopen se velikosti obrazovky mobilu přizpůsobit znamená, že návštěvníky z mobilních zařízení a tabletů nepotěšíte. Raději odejdou ke konkurenci, kde informace získají přehledněji a nakoupí pohodlněji.

Responzivní web design

Jak jste už možná z předchozích vět pochopili, tak rosponzivní design/web se přizpůsobí velikosti displeje, na kterém si ho daný uživatel zobrazí. Zjednodušeně řečeno dokáže sekce a sloupce, které jsou na PC vedle sebe přeskládat na mobilu pod sebe. Podobnou věc udělá s obrázky a textem. Hlavička (Header) s navigačním menu se smrskne do tzv. hamburger menu ☰. Tím se zvýší uživatelská přívětivost, protože odpadne potřeba jednotlivé části webu neustále zoomovat.

Responzivita a vliv na mobilní SEO

Od prohlášení Google z roku 2015 má rosponzivita webu vliv na mobilní SEO. Cílem Google a dalších vyhledávačů je předkládat uživatelům takové weby a e-shopy, které se dokáží přizpůsobit mobilnímu zařízení. Pokud váš web nebo web vaší konkurence responzivní není, tak zbytečně přichází o lepší pozice v mobilním vyhledávání a tím pádem o značnou návštěvnost.

Jak mít web responzivní

Udělat z neresponzivního webu responzivní je ve většině případů stejně náročné jako udělat web kompletně nový. Občas se můžete setkat, že se mobilní verze webu vytvoří na subdoméně nebo se pro ni vyvine mobilní aplikace. V tom případě vám ale přibude další verze webu na obsluhu.

Ideálním řešením je postavit nový responzivní web. Pokud zvolíte pro svůj web redakční systém WordPress, tak si troufnu říct, že většina jeho šablon už responzivní jsou. Samozřejmě musíte vybrat šablonu kvalitní.

Při návrhu nového webu je vhodné přemýšlet nad tím, jak se bude zobrazovat v mobilu. Jestli se veškeré důležité prvky pohodlně a přehledně vejdou na displeje mobilů, tzv. Mobile First přístup.

#responzivita #mobilni-web #responzivni-web #responzivni-design

Co je to webhosting
Co jsou to CSS (kaskádové styly)

Potřebujete s něčím pomoci?

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s přáteli

Autor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vyplňte toto pole
Vyplňte toto pole
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.

Přihlaste se k odběru novinek

Vložením e-mailu souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Woocommerce pluginy
Elementor plugin